Specjalistyczna metoda rehabilitacji, prowadzona indywidualnie dla każdego pacjenta. Rehabilitacja metodą Vojty gwarantuje poprawę stanu zdrowia u osób z następującymi schorzeniami:
zaburzenia napięcia mięśniowego u dzieci: zbyt duże lub zbyt małe napięcie mięśni
asymetria ustawienia ciała
kręcz szyi, dysplazja stawu biodrowego
mózgowe porażenie dziecięce
opóźnienie ruchowe
zespoły genetyczne (zespół Downa, Williamsa, inne)
skolioza
bóle kręgosłupa
stany po wylewie
problemy u dzieci z jedzeniem, spaniem, wypróżnianiem się
wady kolan i stóp
nieprawidłowości w chodzie


Dzieci:
Rehabilitacja polega na ustawieniu dziecka w konkretnej pozycji. Poprzez uciśnięcie odpowiedniego punktu na ciele dziecka (tzw. strefy), prowokujemy określoną reakcję na ciele dziecka (widoczną dla rodzica). Te reakcje powodują powstawanie połączeń w mózgu, które umożliwają dziecku osiąganie kolejnych kroków w jego rozwoju (przekręcanie, siadanie, wstawanie, itd.). Ćwiczenia powtarza się 4 x dziennie (każda sesja ok 10-15 minut). Pobudza to prawidłową aktywość dziecka w ciągu całego dnia, a także pozytywnie wpływa na prawidłowy rytm spania, jedzenia i wypróżniania się. Ćwiczenia są indywidualnie dostosowywane do potrzeb każdego dziecka, jego stanu zdrowia i mają na celu osiągnięcie konkretnego, wymiernego efektu. Rodzice często boją się, bo dzieci przy tych ćwiczeniach potrafią płakać. TO NIE BOLI. Dzieci płaczą, bo nie lubią być zblokowane, płaczą, bo jest im ciężko ćwiczyć (kto z nas lubi robić serię brzuszków?).

Dorośli:
Rehabilitacja metodą Vojty odblokowuje prawidłowe wzorce ruchowe pacjenta, np. jeżeli pacjent ma bóle kręgosłupa, to oznacza, że ma zablokowany prawidłowy wzorzec chodu. Rehabilitacja pobudza prawidłowe wzorce ruchu w mózgu, co powoduje odczuwalną poprawę w zakresie zmniejszenia bólu i łatwości chodu. Wizyty u terapeuty odbywają się 2-3 razy w tygodniu. Po osiągnięciu celu ich częstotliwość zmniejsza się do 1 wizyty w tygodniu dla podtrzymania osiągniętego efektu.

do pobrania >>